ІСТОРІЯ УЦХВЄЄ

2000-ні: перші церкви на Пірінейському півострові

Після розвалу СРСР та у період становлення української держави у 1990-х роках почалася четверта хвиля української еміграції. Найбільше заробітчан поїхало до Португалії, Іспанії та Італії. Виїздили закордон також і члени помісних церков України.
Так, саме у цих країних на початку 2000-них почали організовуватись перші групи віруючих українців. Перша церква, яка й існує до сьогодні, розпочала свою діяльність у 2005 році у місті Мадрид (Іспанія).

Перше десятиріччя
(2005-2015 рр.)

До 2016 року у Європі утворилося 13 церков УЦХВЄ, з яких 8 – у Іспанії, 3 громади – у Німеччині, по одній – у Бельгії та Польщі.
На той час, загалом, зібрання відвідували близько тисячі людей, а священнодії звершували 19 служителів.

2016 рік – початок систематичного європейського служіння

Цей рік став переломним у європейській місії УЦХВЄ, адже було прийнято рішення започаткувати систематечне служіння. На першій зустрічі українських служителів Європи, яка відбулась 14 липня 2016 року у Варшаві, координувати працю УЦХВЄ у Європі доручено єпископу Юрію Веремію.

2017 рік: БЕЗВІЗ та перші конференції УЦХВЄЄ

11 липня 2017 року громадяни України отримали можливість безвізового в’їзду до країн ЄС.
Відтак, був запущений процес масового виїзду закордон і як наслідок – утворення церков у Європі.

Цього ж року вперше відбулися служительські конференції УЦХВЄЄ: улітку 2017 року у Брюселі (Бельгія), восени у Берліні (Німеччина).
Також до церков у Іспанії, Польщі, Бельгії та Німеччини додалася церква у Празі (Чехія).


2018: Перше національне об’єднання УЦХВЄЄ

До кінця 2018 року до переліку країн, де є церква УЦХВЄ додалась Італія (місто Неаполь), у той час, як загальна кількість церков у порівняні із 2015 роком зросла у двічі – до 25-ти, половина з яких припадало на Іспанію. Відтак тут уперше в історії УЦХВЄЄ, було утворене об’єднання церков (на рівні з обласними об’єднаннями в Україні). 28 жовтня 2018 року Ярослава Демка було рукопокладено на служіння старшого пресвітера церков УЦХВЄ Іспанії.

2019 рік: Утворення комітету УЦХВЄЄ та І-й форум служителів Європи

У 2019 році кількість церков виросла до 30-ти у 7 країнах Європи. Для кращої координації та співпраці церков було прийнято рішення щодо утворення комітету служителів Європи. До нього увійшли відповідальні за служіння УЦХВЄ у Іспанії, Німеччині, Бельгії, Польщі, Чехії, Італії, Швеції. Перше засідання відбулось 6 квітня 2019 року.
Також 25-26 жовтня 2019 р. в м. Нідда (Німеччина) на базі місії «Неємія» з ініціативи УЦХВЄЄ відбувся І-й форум євангельських служителів країн Європи. 130 делегатів та гостей представляли 19 країн, у тому з ОАЕ та Кенію.

2020: Церква під час карантинних обмежень

У лютому 2020 року на черговому засіданні комітету УЦХВЄЄ були сформовані плани щодо проведення конференції у Аліканте, початку навчання служителів в Інституті керівництва та управління, місіонерської школи “Next step” на базі місії “Неємія”, молодіжного табору.
Та внаслідок поширення епідемії коронавірусу, уже через місяць усі заходи довелося перенести чи відмінити. Карантинні обмеження та закриття кордонів суттєво ускладнило життя УЦХВЄЄ. Та з Божою допомогою служіння не зупинилося!

2021 рік: нова радість зустрічей та співпраці

Після 2020 року, де зустрічі та спілкування відбувалися в режимі онлайн, 2021-й став роком довгоочікуваних зустрічей.
Були здійсненні рукополодення у Італії, Польщі, Німеччині. У Іспанії та Польщі продовжилася робота щодо організації та покращення роботи об’єднань церков.
Також рік відзначився численними зустрічами щодо співпраці із національними об’єднаннями церков Італії, Чехії та Польщі.

2022: Церква в умовах війни

Рік почався на піднесеній ноті, так як відбулася перша сесія довгоочікуваного навчання для служителів в Інституті керівництва та управління. Та ранок 24 лютого сповістив про початок війни.
Церкви у Європі з перших днів розпочали працю щодо служіння біженцям, збору та транспортуванню в Україну гуманітарної допомоги. Підтримку отримали сотні тисяч біженців та постраждалих, а в Україну передано тисячі тонн вантажів.
Також за цей буремний час вдалося об’єднати наших людей та започаткувати близько 30 нових церков.
У церквах Польщі, що прийняли особливу участь у допомозі людям з України відбулась особлива подія: було утворене об’єднання церков УЦХВЄЄ та 30 липня Олександра Дем’яненка рукоположено на служіння старшого пресвітера.

ВІДЕО: Динаміка розвитку УЦХВЄЄ