ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

Юрій Веремій

Єпископ, заступник старшого єпископа УЦХВЄ по Південно-Західному регіону України,
старший пресвітер Івано-Франківського ООУЦХВЄ

Юрій Костянтинович Веремій народився 3 червня 1967 року у багатодітній сімʼї Костянтина і Софії Вереміїв у селі Гремʼячому на Волині. З дитинства відвідував церкву. У 15-річному віці був хрещений Духом Святим і відтоді проповідує Слово Боже. У липні 1985 року прийняв святе водне хрещення в Церкві ХВЄ міста Луцьк.

З 1982-го по 1985-й навчався в Луцьку на майстра з будівництва. У 1985–1987 роках перебував на службі в армії.

30 березня 1989 р. переїхав до Івано-Франківська. 1990 року обраний керівником молоді в церкві ХВЄ м. Івано-Франківська, а ще через рік став обласним керівником молоді.

29 травня 1994 року рукопокладений на служіння диякона, 4 травня 1997-го — на служіння пресвітера. У 1999 році обраний старшим пастором Івано-Франківської церкви ХВЄ.

21 жовтня 2001 року обраний старшим пресвітером церков ХВЄ в Івано-Франківській області. У 2006-му рукопокладений у сан єпископа та обраний заступником старшого єпископа УЦХВЄ по Південно-Західному регіону України.

Навчався пасторському служінню у Львівській філії Заочного Біблійного інституту ХВЄ (1991–1993 рр.) та у Інституті керівництва та управління (декан Руді Дюк) у 2006–2008 роках.
Здобув науковий ступінь бакалавра богослівʼя у Львівській Богословській семінарії (2003), магістра теології – у Християнському Міжнародному університеті “VISION” (2007), магістра соціології — у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича (2019), доктора служіння – у Чернівецькій Богословській семінарії (2019).

Одружений (1991), разом із дружиною Галиною виховали пʼятеро дітей (двох синів, трьох доньок), мають дев’ятеро онуків.

Із 2016 року — відповідальний за працю УЦХВЄ в Європі.


     Ісус Христос будує Свою Церкву, і Він Сам запевнив, що ніякі сили пекла не здатні її перемогти. Тому якими би складними не були життєві обставини, Церква живе і діє для слави нашого Господа.
     Одним із важливих напрямків діяльності Української Церкви ХВЄ упродовж останніх шести років була праця з організації нових церков у країнах Європи, де в пошуках роботи опинилося багато українців.

      Повномасштабна війна проти України значно активізувала цю діяльність, спонукавши мільйони українців виїхати за кордон, щоб захистити сім’ю і дітей від страшної навали.
      Опинившись у безпеці, наші брати і сестри не обмежилися влаштування свого життя, а почали шукати можливості служити Богові і ближнім у нових місцях проживання.

      Бог благословляє цю працю. Тож на сьогодні у 15 країнах Європи вже діють 90 наших нових церков. Також понад 500 людей прийняли водне хрещення як засвідчення своєї віри в Христа-Спасителя.
      І ми всі — свідки того, як по цілій землі виконуються слова Ісуса Христа: «І проповідана буде ця Євангелія Царства по цілому світові, на свідоцтво народам усім. І тоді прийде кінець!» (Мт. 24:14).

      Дорогі брати і сестри! Прагнімо виконати місію, до якої нас закликає Бог. Проповідуймо Добру Звістку всюди, де ми є, згідно зі Словом Божим: «І пішли вони, і скрізь проповідували. А Господь помагав їм, і стверджував слово ознаками, що його супроводили» (Мр. 16:20).

      Бо немає кращого для людини, ніж належати до Церкви Ісуса Христа як спасенна й улюблена Божа дитина, і виконувати Його Велике доручення.

       Хай Бог нас всіх у цьому благословить!

       З повагою та любов’ю,
       Юрій Веремій